בריכות בטון עם תעלות גלישה
 
 
 
 
 

 

בנית בריכת שחיה פרטית יצוקה מבטון - תכנון וביצוע למעשה
 
בריכת שחיה מבטון היא נחשבת לדבר האמיתי .בריכה כזו מחייבת תכנון משולב של יועצים עוד בשלב ההתחלתי של בניית הבית . בניית בריכת שחיה מבטון נחשבת למסובכת מבחינת הביצוע עקב פרטים "קטנים וחשובים" שאין אנו רואים אותם בבניה רגילה, לכן קיימת חשיבות רבה למקצועיות העוסקים בתהליך הבנייה, כל אחד בתחומו . 
 בנית בריכת שחיה פרטית יצוקה מבטון -  תכנון וביצוע למעשה
לאחרונה אנו עדים כי בנוסף לבית הפרטי המעוצב ומדשאות הדשא המוריקים נכנס לאט לאט אלמנט עיצובי וחלומי  – בריכת שחיה פרטית .
לרבים מאיתנו ה"חלום" לבריכת שחיה פרטית נשאר בגדר חלום, כאשר בעצם במדובר בחלום שלא כך כך קשה להגשים אותו .
עלות בריכת שחיה פרטית מחילה בעשרות אלפי שקלים ומעבר לכך עד מאות אלפי שקלים הכל בהתאם לסוג הבריכה , גודלה,גימורה,ומערכותיה הנלוות .
מחיר תחזוקת הבריכה אשר הרבה חוששים ממנה תנוע בין 500-ל 1000 ₪, בהתאם לגודל הבריכה ,בחירה נכונה של מערכות הנלוות ( סינון טיהור ) , כולל עלות חשמל , מים, ומתחזק הבריכה .

 
 ינואר 2011, מאת אבי זיו

שלבים חשובים בהתאמת הבריכה , תכנונה , וביצועה .
1.      כל בריכת שחיה שאינה עילית מחייבת היתר בניה מהרשות המקומית, דרישות הרשות המקומית הן בעיקר דרישות בטיחותיות כגון : מערכת החיטויוהטיהור , גדר סביב הבריכה ,מרחק משפת הבריכה ועוד .
2.       התאמת גודל , עומקה של הבריכה לאופי השימוש בבריכה ( ילדים או אוכלוסיה קשישה מחייבת חלק גדול של הבריכה יהיו מיועדים למים רדודים ) , והשטח שעליו ניתן לבנות את בריכת השחייה .
3.      בחירת אנשי מקצוע מקצועיים לכל אורך תהליך בנית הבריכה והם :

•אדריכל/ית  .
•יועץ קרקע, מהנדס קרקע  .
•קונסטורקטור .
•יועצי מערכות נלוות ( מערכות סינון טיהור,חשמל,אינסטלציה ואיטום).
•טפסים מקצועיים בלבד .
•טייחים המתמקצעים בטיח מאייקים .
•אנשי איטום מקצועיים  .
אנשי חיפוי וגמר .

סוגי בריכות שחיה :

•בריכת בטון – הבריכה האמיתית ועליה נרחיב את המאמר .
•בריכה מתועשת – בריכה העשויה מפלדה מגלוונת המצופה בחלקה הפנימי ויניל.
•בריכה עילית – בריכות המונחות על הקרקע .
•בריכת פיברגלס – כן שמה היא עשויה פיברגלס יתרונה המובהק הוא המחיר הזול .

בניית בריכת בטון  - שלבים
בריכת שחיה מבטון היא נחשבת לדבר האמיתי .בריכה כזו מחייבת תכנון משולב של יועצים עוד בשלב ההתחלתי של בניית הבית . בניית בריכת שחיה מבטון נחשבת למסובכת מבחינת הביצוע עקב פרטים "קטנים וחשובים" שאין אנו רואים אותם בבניה רגילה, לכן קיימת חשיבות רבה למקצועיות העוסקים בתהליך הבנייה, כל אחד בתחומו .

 שלב הראשון- הוא כינוס "ישיבת תכנון " אשר כולל את כל הנוגעים בדבר מבחינת תכנון הבריכה וביצוע סיעור מוחות על מנת לקבל את "המוצר " הטוב ביותר אשר ניתן לעלות על הנייר . האדריכל /ית יעסקו בהיבט האריכטקטרוני תוך מתן דגש למשתנים כגון : בטיחות,היתרים, מגבלות שטח , מגבלות המערכות השונות ,מגבלות קונסטרוקציה , וכמובן מגבלות וטכנולוגיות איטום מתקדמות.  התוצר הסופי הוא מסמך תכנון לעיון ו/או להצעות מחיר .

שלב השני- הוא בעצם תחילת הביצוע אשר מתחיל בבדיקת הקרקע , ומסתיים בתכנון קונסטרוקטיבי נכון , הנותן תשובות לשאלות אקוטיות כגון : ביסוס רצפה בהתאם לדו"ח קרקע ( כלונסאות , או הידוק קרקע ועוד – הכל לפי העניין ) . זיון ברזל אשר ייתן מענה לעומסים שבהם הבריכה עומדת,להבדיל  מאלמנטים אחרים בבניה,בריכת שחיה תמיד נמצאת בעומס קבוע שזה משקל נפח המים שהיא מכילה .מיקום נכון של מערכות העזר כגון : סקרימרים , תעלות גלישה , תאורה , רמקולים , ג`טים ועוד .

השלב השלישי- הוא המשך הביצוע בפועל של שלד הבריכה המתחיל מחפירת הקרקע הרכבת טפסנות היציקה כולל זיון בהתאם לתוכנית הקונסטרוקטור, תוך מתן דגש אחד שהוא חשוב מאד – ביצוע יציקת הבריכה מבוצעת כמכלול אחד רצפה + קירות ללא כל הפסקות יציקה. תוך מהלך היציקה יש לבצע ריטוט מוגבר בבטון על מנת למנוע כיסי אוויר ככול האפשר ביציקת האלמנט. סוג הבטון הוא בהתאם לדרישות קונסטורקטור בתוספת מוספים משפרי אטימות מתאימים ( חומרים קריסטלים )  .עובי קירות הבריכה ורצפתה נקבעים הכל לפי העניין .

שלב הרביעי- הוא שלב פירוק הטפסנות וביצוע מקצה שיפורים על קירות הבריכה : סגירת כיסי אוויר במידה והם נוצרו ע"י חומרים ייעודיים . חיתוך חוטי ברזל ו/או חוטי קשירה , שיוף והסרת בליטות בטון במידה וישנם . בשלב זה יש לאשפר את הבטון בהתאם וזאת על מנת למנוע סדקי לחיצה כתוצאה מהתכווצות הבטון .

השלב החמישי- הוא ביצוע בדיקת אטימות ראשונית של הבריכה הכולל בתוכו : סתימת מעברי המים , מילוי הבריכה עד לגובה גלישה סימון גובה מים  וביצוע בדיקה חזותית לנזילות מים ו/או רטיבות .יש לציין בנקודה זו כי עלינו להתייחס לאידוי הטבעי הכל בהתאם לעונה ולשטח הפנים של הבריכה . במידה וקיימת חריגה של חוסר מים מעבר לאידוי הטבעי , יש לאתר ולטפל בדפנות הבריכה ו/או בקירות במידה ונמצאו ע"פ מפרט מסודר עם חומריים קריסטלים .( עבודה זו מבוצעת לאחר ריקון הבריכה , ולאחר ביצוע התיקון מבצעים שנית בדיקת אטימות )

השלב השישי- הוא עבודות הגמר הכוללות את ביצוע טיח אוטם מיישר – ביצוע הטייח מחויב בשיטת המייאקים על מנת לקבל מישוריות מקסימאלית של קירות הבריכה , ורצפת הבריכה . סוג חומר הטיח הוא חומריים ייעודיים המהווים כמערכת איטום אחת מושלמת לכן ישנה חשיבות רבה לסוג החומרים ואין לערבב סוגים שונים של חומרי איטום שונים . מערכת האיטום חייבת להיות של יצרן אחד . כאן המקום לציין כי קיימת חשיבות רבה לביצוע האשפרה על מנת לקבל שכבת טיח איכותית חזקה הדבוקה אל קיר הרקע בצורה מושלמת . בגמר עבודות הטייח יש לבצע ניקוי יסודי של תוך הבריכה כולל הכנת הבריכה לביצוע חיפוי מושלם הכולל עבודות הפיתוח .

שם:
טלפון:
עיר:
דוא"ל:
נושא:
פרטים:

מוצר החודש

בטיחות ילדינו, נכדינו, אורחינו מעל הכול... גדרות, כיסוי בריכה, אזעקות, דורשים שתזכור להפעיל אותם ותלוים בפעולה אנושית שלעיתים אנו עלולים לשכוח.קורל מנטה לעומת זאת עובד 24/7 ללא צורך להפעיל ולכבות אינו תלוי בפעולה אנושית. אמצעי בטיחות הטוב והיעיל ביותר לבריכה הפרטית, בבית, בצימר וכ"ו. עכשיו בהנחה משמעותית ללקוחות חדשים. לפרטים אבי 0505900155 או 050-5800651

https://youtu.be/myzCCoB6kW0

Real Time Web Analytics