חיטוי מאגרי מים

ניקוי מאגרי מים

טיהור המים במאגרי מים בבניין הוא הכרחי ומחויב בכל בניין משותף על פי הנחיות משרד הבריאות ותקנות מכון התקנים. אחת לשנה מתבצעות פעולות ניקוי וחיטוי יסודיות.

 

  

 

מאגרי מים בבניין המשותף מאפשרים את הגיבוי לאספקת המים השוטפת של הבניין

מאגרי מים נמצאים על הקרקע או על גג הבניין או בשני המקומות ומאפשרים אספקת מים שוטפת. המאגרים האלה חיוניים גם למצבי חירום או לכיבוי אש. מערכת משאבות מים

דואגות למלא את המאגר כאשר הוא מתרוקן.

 

 

 

 

 

 

 

בכל בניין שבו לפחות חמש קומות, יש מאגר מים. בחלק מהמאגרים המים נשמרים בבריכות בטון ובחלק אחר יש מיכלים מפלסטיק שבהם מצויים המים.

מאגרי מים דורשים טיפול מקצועי ובאופן שוטף כדי לשמור על איכות המים. וועד הבית או החברה המנהלת את תחזוקת הבניין חייבים לדאוג לשמירת תחזוקת המאגרים, רצוי שגם אתם כדיירים בבניין תגלו עניין בתחזוקה חשובה זו ותוודאו עם הוועד שאכן מתבצעות כול פעולות השימור הנדרשות, ניקוי וחיטוי אחת לשנה למטרת טיהור המים.

 

 

 

 

 

 

הבעיה עם מאגרי מים היא שעלול להיווצר זיהום כתוצאה מלכלוך וחדירת חומרים מזהמים ולכן טיהור המים הוא חיוני. על פי הנחיות משרד הבריאות ותקנה מס' 1525 של מכון התקנים הישראלי, חובה לחטא את מאגרי ה מים אחת לשנה. טיהור המים באופן יסודי אחת לשנה הוא בעל משמעות גדולה מאוד לשימור המים במאגרים.

.

מאגרי מים חשופים לבעיות של חדירת גורמים מזהמים. 

לכלוך במאגרים הוא מסוכן ועלול לגרום לזיהום, כך גם אבק שמצטבר במאגרים, חיות קטנות כמו עכברים שעלולות להסתנן למאגרים הללו ולכן הטיהור מים אחת לשנה הוא חיוני. מעבר לטיפול היסודי של טיהור המים חשובה ההשגחה על מאגרי המים באופן שוטף. הזנחה וחוסר טיפול גורמים לחלודה ולמזיקים.

 

 

 

חשוב מאוד לדאוג לאיטום המאגרים ע"י רשתות וספוגים כצעד הכרחי למניעת כניסת חרקים או גורמים מזהמים אחרים. איטום מים לקוי עלול לגרום נזק למאגרים. פעולות תחזוקה נוספות שרצוי לבצע הן כיסוי ,

כל פתחי המאגרים ברשת נגד יתושים כדי למנוע חדירתם וכן רצוי לבצע ניקוז בגג הבניין. דבר חשוב נוסף לתחזוקה ושמירת איכות המים במאגרים הוא ביצוע ביקורת כללית של המערכת כולל מערכות שאיבת מים מידי כמה חודשים.

 

שם:
טלפון:
עיר:
דוא"ל:
נושא:
פרטים:

מוצר החודש

בטיחות ילדינו, נכדינו, אורחינו מעל הכול... גדרות, כיסוי בריכה, אזעקות, דורשים שתזכור להפעיל אותם ותלוים בפעולה אנושית שלעיתים אנו עלולים לשכוח.קורל מנטה לעומת זאת עובד 24/7 ללא צורך להפעיל ולכבות אינו תלוי בפעולה אנושית. אמצעי בטיחות הטוב והיעיל ביותר לבריכה הפרטית, בבית, בצימר וכ"ו. עכשיו בהנחה משמעותית ללקוחות חדשים. לפרטים אבי 0505900155 או 050-5800651

https://youtu.be/myzCCoB6kW0

Real Time Web Analytics