עלות בנייה של בריכה

למרות הדעה הרווחת, לפיה בריכות שחייה פרטיות הן נחלתן של אנשים עשירים, מתברר שיותר אנשים, גם מהשכבות הבינוניות החליטו להקים בחצר ביתם בריכת שחייה.כיום ישנן בישראל למעלה משלושים אלף בריכות שחייה פרטיות ומדי שנה מצטרפות אליהן אלף בריכות נוספות בממוצע. לא פשוט להכליל את כל האלמנטים המשפיעים על מחירה הסופי של בריכת השחייה הביתית, אבל למרות זאת הכנו עבורכם מסמך שמסכם את עיקרי הדברים שעלולים להזיז את מחירה של הבריכה לכאן או לכאן. חשוב מאוד לזכור, כפי שנפרט בהמשך, שמעט בדומה לרכישה של רכב, ההוצאות לא מסתיימות עם רכישת הבריכה וישנן הוצאות תפעול שוטפות שיש לקחת בחשבון כאשר בוחנים את מסגרת התקציב שיש להקדיש לבריכה באופן כללי.

סוגי בריכות

בגדול ניתן לדבר על שלושה סוגי בריכות פופולאריים. הראשון הוא בריכות שחיה יצוקות מבטון שמשך הקמתן נע בין חודש וחצי לחודשיים ועלות ההקמה שלהן נעה באזור המאה אלף שקלים חדשים. ברכות מתועשות שנפוצות הרבה יותר מבריכות הבטון וניתן להקים אותן תוך שבוע ימים בלבד עלולות לעלות החל מחמישים אלף ₪ ובריכות פיברגלאס שמגיעות מוכנות מן המפעל, ידרשו מכם סכומים שמתחילים בסביבות הארבעים אלף ₪. בריכות פופולאריות מסוג נוסף הן בריכות זמניות שניתן להציב בחצר ללא כל צורך בתשתית מורכבת. בריכות כאלו ניתן להשיג בעלות של אלפי שקלים בודדים ולעתים אף בלמטה מאלף ₪. בריכות אלו לרוב כוללות פילטר ויש למלא אותן פעם אחת בלבד בתחילת העונה ולהקפיד על ההיגיינה בעזרת טבליות כלור ומערכת הסינון המובנת.

הסיבה העיקרית בגינה לא ניתן לדבר על עלויות מדויקות היא התקנות השונות שמציבה כל רשות מקומית בנוגע לבנייה של בריכה פרטית. התקנות יכולות להשפיע על עלות מערכת הניקוז, על עומק הבריכה, העזרים הנלווים לה ועוד. כמו כן תנאי הקרקע במקום עלולים להציב קשיים מסוימים שיגררו עלויות נוספות.

תאורה וריהוט גן

תאורת LED סמויה בתוך הבריכה עשוייה לעלות 2000 ₪ עבור כל נקודת תאורה פנימית. באופן דומה מיטות שיזוף יכולות לעלות אלפי שקלים, וכל זאת ללא כיסאות, על ציוד הבטיחות, גדר מקיפה, חיפוי או אריחים מיוחדים.

בכל מקרה בו אתם מתעתדים לרכוש בריכת שחייה ביתי, ההמלצה היא לערוך ישיבה עם החברה המקימה ולעבור עמה על כל הפרטים כולם לפני תחילת הדרך על מנת שתוכלו לעמוד בכבוד במסגרת התקציבית שהקצבתם לנושא כיוון שכפי שאתם רואים, ניתן לגלוש ממנה בקלות רבה מבלי שתשימו לב.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram