תיקון כיסויי בטיחותי לבריכה

כיום אין כמעט מי שלא מודע לחשיבות שבהתאמת כיסוי בטיחות מתאים לבריכה – אם בשל החיסכון במים והאידוי המופחת של מים מן הבריכה אל האוויר, ואם בשל הבטיחות המשופרת שכיסויים אלו מעניקים. לציד הכיסויים התרמיים הצפים והכיסויים המוצמדים לשולי הבריכה, ניתן למצוא היום גם כיסויים חשמליים הנפתחים או נסגרים בלחיצה על כפתור ועשויים מפלסטיק עמיד במיוחד מסוג PVC שיכול לשאת את המשקל של כמה מבוגרים.

הכיסויים השונים לבריכה נבדלים זה מזה במאפיינים רבים ולמרות שהם מתוכננים להחזיק מעמד שנים ארוכות מבלי להיקרע או להתכווץ, בהחלט ייתכן כי ייווצר מצב בו יהיה צורך לתקן את הכיסוי. בין יתר הגורמים שיכולים לגרום לבלאי מוגבר של הכיסוי, ניתן לציין כימיקלים שונים ובמיוחד את הכלור שנועד לחטא את מי הבריכה, כמו גם את המלח המשמש גם הוא כחומר חיטוי ועשוי לגרום לקורוזיה. כמו כן, ייתכן כי תהיה תקלה טכנית – חשמלית במנוע או בזרוע הפיקוד של הכיסויים החשמליים.

כיצד ניתן לזהות כיסוי בריכה שאינו תקין וכיצד לתקן אותו?

כיסוי בריכה שאינו תקין עשוי להיות רטוב או עם שריטות עמוקות שלא יימצאו בכיסוי תקין.

במידה ומדובר בחור קטן יחסית בגודל של מספר סנטימטרים מרובעים, ניתן להשתמש בערכות "עשה זאת בעצמך" אותן אפשר לקנות באינטרנט מיצרנים מעבר לים ומספר מצומצם יחסית של חברות מקומיות המתמחות במוצרים לבריכות פרטיות ולא מציעות בהכרח את כל מגוון הגדלים והצבעים הקיים בשוק הבינלאומי.

לעומת זאת, כאשר מדובר בפגם מהותי יותר כגון שריטה עמוקה או הידלדלות של חומר האיטום עצמו, אין בררה אלא להסתייע בשירותיה של חברה מקצועית שיכולה לספק שירותי תיקון לכיסוי בטיחות לבריכה. אם המצב של הכיסוי אינו גרוע כל כך, רוב הסיכויים שיהיה אפשר לתקן או לחדש אותו, אך במקרים מסוימים לא תהיה בררה אלא לרכוש כיסוי חדש.

במקרה של תקלה חשמלית במנוע אפשר לפנות ליצרן או לחברה שהתקינה את הכיסוי במסגרת תקופת האחריות. אם תקופת האחריות עברה, אין מניעה לחפש חברה אחרת שמכירה את היצרן הספציפי ויכולה לספק שירות תיקונים מחוץ למסגרת האחריות. בכל אופן, יש לדעת שבשל מורכבותן היחסית של המערכות האלו, לא כדאי לתת לכל חשמלאי לטפל בהן, אלא אם כן מדובר בחשמלאי מוסמך (דרגה מקצועית של חשמלאים) שעבר הכשרה מתאימה לכך.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram